Z doświadczenia wiemy, że wybór fotografa ślubnego spędza Młodej Parze sen z powiek. Coraz więcej osób zajmuje się profesjonalnie lub półprofesjonalnie fotografią, media społęcznościowe, w których spędzamy dużo czasu pękają w szwach od zdjęć ślubnych, realizowane są raz za razem bardziej oryginalne sesje, ale i zdarzają się często przykre niespodzianki.  Zatem co zrobić aby dokonać najlepszego wyboru? Czy wystarczy tylko „podobają się nam jego zdjęcia”? Kim jest dobry fotograf ślubny?

Od razu zaznaczamy, że nie będziemy na siłę przekonywać Was, że to my jesteśmy najlepszymi fotografami. A dlaczego? Bo odpowiedź na tytułowe pytanie zależy przede wszystkim od Was. Może się okazać, że „kliknie” między nami, ale nie musi. Obędzie się bez zbędnej reklamy, więc śmiało możecie czytać dalej. Podajemy kilka prostych wskazówek, które z pewnością pomogą Wam dokonać najlepszego wyboru dobrego fotografa ślubnego!

Zdjęcia

Oczywiście w większości wypadków Pary wybierają fotografów, których portfolio podoba się im najbardziej. Racja, właśnie o fotowspomnienia rozchodzi się tutaj. Zdjęcia muszą się Wam podobać, powinniście lubić określony styl fotografowania, fajnie gdy „poczujecie” klimat oglądanych zdjęć. Jednakże to nie wszystko.

Spotkanie

Jak tylko możecie, to umówcie się na spotkanie. Pamiętajcie, że z fotografem/fotografami spędzicie znacznie dłużej czasu niż podczas wizyty w studio w celu wykonania zdjęć do dowodu. Pierwsze wrażenie jest ważne (specjalnie piszemy, że nie najważniejsze – każdy  może mieć gorszy dzień, więc warto to uwzględnić). Przy okazji będziecie mogli swobodnie zadawać pytania i od razu ocenicie jakość odpowiedzi.

Umowa

Niby formalność, ale czasem potrafi uratować najgorszą sytuacje. Poproście o umowę i ją przeanalizujcie. W większości przypadków nic nadzwyczajnego nie znajdziecie, ale może się okazać, że czas dostarczenia zdjęć będzie nadzwyczaj długi. Wtedy rozważcie czy warto.

Szczegóły

Pytajcie o wszystko co uważacie za ważne! I na wszystko powinniście dostać odpowiedzi. Możecie np. spytać o sprzęt, jakość zdjęć, które dostaniecie. Oby uniknąć sytuacji, w której Waszych zdjęć nie można wywołać w dużym formacie.

Intuicja

Gdy już zbierzecie „twarde dane”, pamiętajcie o przeczuciu. Musi Wam wszystko pasować i powinniście wiedzieć, że wybraliście najlepszego dla Was fotografa ślubnego!

Oczywiście jak chcecie, to możecie sprawdzić nasze portfolio 😉 A okaże się, że nadajemy na tych samych falach.